Puistevilla paigaldus

Üks kõige olulisem nüanss ja tegevus ehituse juures on soojustamine. Puistevill on üks populaarsemaid soojustusmaterjale mida kasutatakse. See on hinnatud just tänu headele soojus omadustele ning hinna ja kvaliteedi suhtele. Puistevill on hingav, mittepõlev, hea isolaator ning seejuures tagab hea nii soojus-kui ka heliisolatsiooni. 

Me aitame muuta sinu kodu soojaks ja hubaseks pakkudes kvaliteetsed puistevilla paigaldust. 

Meie teenused:

 • Puistvilla paigaldus
 • Puistvilla masinate rentimine

Mis on puistevill?

Korralikku soojustamist vajavad nii uued kui ka vanemad hooned. Üldjuhul kasutatakse soojustamiseks rull ja plaatvilla, tulemust saab oluliselt parandada kasutades puistevilla, mille paigaldamine on ka keerulistes kohtades lihtsam, kiirem ja soodsam.

Puistevill on soojustus, mis on viidud purustatud olekusse. Ei pea muretsema paigalduse pärast, sest seda saab lihtsalt puistada pinnale kuhu vaja. See omakorda teeb töö kiireks ja mugavaks ning tulemus on kvaliteetne ja korralik. Puistevilla on erinevaid tüüpe näiteks tselluvill, kivivill ja klaasvill. 

Mis on puistevilla paigaldamise eelised?

 1. Puistevill täidab kiiresti ja lihtsalt olemasolevate seinanaastude ja laetalade vahel – Muude soojustus elementide paigaldamine on keeruline ja aeganõudev. Sageli peab hoolega mõtlema kuidas paigutada mingisse kitsikusse soojustust,  kuna kipsplaat tuleks maha lõhkuda, mis on lõpuks kallis ja aeganõudev tegevus. Pööningutele ja seintele saab ilma probleemideta puistevilla lisada. Veelgi enam täidab see settides ka väikseid tühimikud ja salapärased kohad, kuhu muidu külm õhk sisse tuleks. Lisaks aitab see hea heliisolatsioon.  
 2. Hinna ja kvaliteedi suhe – Puistevill on enda üpriski soodne arvestades tema kvaliteeti. 
 3. Mugavus – üks kõige paremaid omadusi puistevilla puhul on see, et vanade majade  renoveerimine on tunduvalt mugavam ja kiirem. Kuna vanemate majade renoveerimise puhul tuleb ikka ette, et kõik ole nii sirge ja loodis nagu peaks, siis puistevilla saad tühimikesse lihtsal puistada tehes fassaadi lihtsalt ühe tasandiliseks.
 4. Ökoloogiline ja keskkonnasõbralik.

Millist puistevilla valida

1. Tselluvill

Tsellulooskiud on materjal, mis on hingav, niiskust reguleeriv, ökoloogiline isolatsioonimaterjal, mis tagab hoones ühtlase sisekliima. Ideaalne viis vähendamaks enda igakuiseid kulusid kütmisele. Siseruumides on soe ning peale selle laseb majal hästi hingata. Tänu hingavusele on see sobilik kasutamiseks vanemate majade renoveerimis protsessis. 

Majad, mis on soojustatud tselluvillaga on parema hingavusega, mis omakorda tagab parema sisekliima.

2. Kivivill

Kivimist toodetud vill on suurepärane soojustusmaterjal. Täpsemalt on kivivill toodetud looduslikust kivist. Seda sulatatakse kõrgel temperatuuril. Töötlemise ajal lisatakse sulamile veel vaiku ja õli. Üldiselt on sellele suurepärane tulepüsivus ja kõrge kasutustemperatuur. 

Peale selle on kivivillal head niiskusomadused. Tegu on hea soojustusmaterjaliga, mida võib seda kasutada nii kõrgete kui ka madalate temperatuuride hoidmiseks. 

3. Klaasvill

Klaasvill on peamiselt valmistatud taaskasutatud klaasist. Klaas sulatatakse ahjus, seejärel saadetakse kiudude moodustamiseks ketrusse. Klaasvillakiud loovad miljoneid pisikesi õhutaskuid, mis õhu kinni hoiavad. Klaasvilla üks eelistest on see, et ajapikku see vajuma ei hakka. Klaasvill tõkestab heli levimist ruumis, lisaks on erinevatele kemikaalidele vastupidav ja lõhnatu.

Puistevilla paigaldus

Kui oled otsustanud paigaldada pööningule puistevilla on oluline teha ära eelnevad ettevalmistustööd,kuna peale villa paigaldamist ei tohi villal käia ega villa liigutada.

Vajalikud eeltööd

 • Kui peaks tekkima vajadust hilisemalt näiteks pööningul liikuda, siis peab ehitama käigutee. *Hilisemaks pööningul liikumiseks tuleb välja ehitada käiguteed, kui peaks tekkima vajadus pööningul liikuda.
 • Kütte, vee, elektri ja ventilatsiooni tööde lõppemisel tuleb trassid isoleerida, hiljem seda teha ei saa. Trassid võivad jääda isoleerituna puistevilla sisse.Korstnajalg tuleb isoleerida tuletõkke villa plaadiga, et vältida villa sattumist vastu korstent.
 • Pööninguluugi ümber peab olema ehitatud raam, mille kõrgus oleks tasapinnas asetatava villaga, vältimaks villa välja pudenemist luugi avamisel.
 • Paigaldada tuulesuunajad samasuunaliselt sarikatega juhtimaks tuul villast vähemalt 15-25 cm kõrgemale.
 • Koristada pööning sinna mittekuuluvatest esemetest, et tagada parim tulemus peale villa puistamist.

Kuidas paigaldamine välja näeb

Puistevilla paigaldus toimub selleks mõeldud masinaga. Edasi pannakse villa pakid masinasse. Masin pannakse tööle, puistvill suunatakse voolikute abil sinna kus on vaja soojustada. Paigaldamine ise on kiire ja efektiivne, garanteerides kõigi vahelagede ja soppide katmist ühtlase monoliitse villakihiga. Ühtlane villakiht omakorda tähendab, et on hea soojapidavus.

Mida tähele panna!

 1. Anname tehtud töödele 2 aastase garantii, kui villa ei ole liigutatud, peal käidud ega muul viisil vigastatud.
 2. Kui antud ettekirjutused ei ole täidetud, võib töö teostaja keelduda villa paigaldamisest või ei ole kohustatud andma tehtud tööle garantiid.
 3. Objektil peab olema tagatud 16A  elektrienergia tarbimise võimalus.
 4. Kui vaja hinnapakkumist antud eeltööde jaoks siis palun kirjutage kontaktivormi oma soovid ja siis vastavalt sellele teeme hinnapakkumise

Tööd ja teenused kokkuleppel sõltuvalt objektist

 • Pööningute koristamine ja ettevalmistustööd puistevilla paigaldamiseks.
 • Tuulesuunajate paigaldamine ja pööninguluugi ümber kasti ehitamine.
 • Käiguteede väljaehitamine, kui on vajadus hiljem pööningul liikuda.
 • Torustike ja muude trasside isoleerimine.
 • Teostame saunade, terrasside, aedade, puukuuride ehitamist, katuse ja fassaaditöid.

*NB !!! Kui teil on soov mõne toote/teenuse vastu mida me ei ole siia kirja pannud, siis võtke meiega ühendust, kindlasti leiame Teile sobiva lahenduse.

Rendime kliendi soovil puistevilla masinaid koos paigaldus juhistega!